محصولات شترمرغ

1-گوشت:
گوشت شترمرغ یکی از کمچربی ترین و سالم ترین و بهداشتی ترین انواع گوشت قرمز موجود می باشد که ازلحاظ طعم و ظاهر بسیار شبیه گوشت گوساله و گاو است.گوشت شترمرغ دارای خواصویوه ای است که برخی از آنها عبارتند از :

1
-کم چربی بودن.
2
-پایین بودن کلسترول.
3
-بالا بودن پروتئین.
4
-تردی استثنائیعلیرغم کم چربی بودن.
5
-واکنش مطلوب نسبت به ادویه جات.

نتایجیکه از تحقیقات بخش کشاورزی ایالات متحده آمریکا در مقایسة گوشت شترمرغ بامرغ و گاو بدست آمده کاملاً موید این نکته اند که گوشت شترمرغ از نقطه نظرسلامتی به لحاظ کم چربی بودن و به خصوص کلسترول پائین بسیار بهتر از سایرگونه های گوشت است اخیراً با توجه به بالا رفتن آگاهی مصرف کنندگان در موردمشکلات مربوط به سطوح بالای کلسترول خون و امکان افزایش وقوع حملات قلبی ومشکلات ناشی از آن در صورت مصرف بیش از حد گوشت قرمز گاو و گوسفند،درخواست برای گوشت شترمرغ در بازارهای جهانی رو به رشد بوده است.
آخریناطلاعات آماری نشان می دهد که تولید گوشت شترمرغ پاسخگوی درخواست مصرفکنندگان نمی باشد به خصوص که مصرف آن در اروپا، آمریکای شمالی و ژاپن بیشترمورد توجه است.
انتظار می رود در دهة آینده گوشت این پرنده به تدریججایگزین مناسبی برای گونه های معمول گوشت قرمز باشد. گوشت شترمرغ به صورتهای گوناگونی در بازار عرضه می گردد که شامل برش های تازه و منجمد، بصورتکالباس و سوسیس، فیله و استیک و خشک شده در آفتاب ( sun – dried ) یا نمکسود شده biltong)  )می باشند. لازم به ذکر است که گوشت شترمرغ به قیمت 15-12 هزار تومان در ازاء هر کیلو گوشت خالص در ایران فروش می رود.


/ 0 نظر / 10 بازدید