درخت کاکائو

میوه های سنگین درخت کاکائو مستقیما بر روی تنه و شاخه های بزرگدرخت میروید. این نوع الگوی رویش cauli flory نام دارد. جالب اینکه در نقاشیهایقدیمی اروپایی از این درخت میبینیم که میوه ها – مانند دیگر درختان میوه - درانتهای شاخه های کوچک نقاشی شده اند. اروپاییان با نخوت خاص خود در آن زمان تصورمیکردند که نقاشان بومی آمریکای جنوبی این درخت را اشتباه ترسیم کرده اند نه آنها! ده سال طول میکشد تا درخت کاکائو به بلوغ برسد. در این زمان طول آن به ۹ تا ۱۱ مترمیرسد و بهترین میوه از آن به عمل می آید. البته در مزارع کاکائو درخت را در حد ۶-۵متر کوتاه میکنند تا چیدن میوه از آن ساده تر باشد.

گل درخت کاکائو بسیار زیبا است و تقریبا در تمام طول سال دیدهمیشود. در واقع درخت کاکائو در طول سال غرق گل است زیرا تعداد این گلها حدود ۵۰۰۰۰عدد در سال است. یک نکته جالب در باره گل کاکائو این است که علی رغم ظاهر زیبای آن،این گل هیچ بو یا طعمی ندارد و به همین دلیل حشراتی که موجب گرده افشانی گلهامیشوند، به آن جذب نمیشوند. درنتیجه از هر هزار گل تنها یکی به میوه کاکائو تبدیلمیشود.

رنگ میوه رسیده کاکائو طیف وسیعی از زرد-قهوه ای تا قرمز را دربر میگیرد. بسته به نوع میوه، ۸-۴ ماه طول میکشد تا میوه برسد. هر میوه شامل چیزیحدود ۳۰ دانه بیضی شکل است که با ماده خمیر مانند ترش و شیرینی پوشیده شده است. اگریک دانه کاکائوی تازه را گاز بزنید، اصلا نمیتوانید باور کنید که پشت این مزه ترش وتلخ، عطر بی نظیر و مزه عالی شکلات نهفته باشد. زیرا تا رسیدن به این محصول لوکس وگران قیمت راه زیادی باید طی شود.

میوه و دانه های کاکائو به دلیل میزان اندک گرده افشانی وباروری، هر درخت حدود ۵۰ تا ۶۰ میوه در سال تولید میکند. در نتیجه پس از اینکه میوهها عمل آمده و دانه ها جدا شدند، میزان تولید هر درخت در سال چیزی حدود ۱۰-۷ کیلودانه خواهد بود. هر دانه کاکائو حدودا شامل ۵۴% کره کاکائو، ۱۱.۵% پروتئین، ۹%نشاسته و صدها عنصر دیگر از جمله تئو برومین (Theobromin)، کافئین (caffeine) وروغنهای آروماتیک (aromatic oils) بودار است. تئوبرومین اثری مانند کافئین دارد وبه همین دلیل مصرف شکلات، بخصوص برای کودکان باید محدود باشد.

انواع کاکائو:

برای مصرف انسان سه نوع دانه کاکائو مناسب وجود دارد. آنهاکریولو (Criollo)، فوراستروس (Forasteros) و ترینیتاریو (Trinitario) هستند.

کریولو در اسپانیایی به معنای "بومی" است. این همان نوعکاکائویی است که در ۱۵۰۲ توسط کریستف کلمب (Christopher Columbus) در جزیره گوانایا (Guanaja) کشف شد. کریولو در سراسر آمریکای جنوبی که هوایی معتدل و خاکی غنی دارد،یافت میشود. این نوع کاکائو به عنوان شاه دانه کاکائو شناخته میشود. رایحه بسیارملایم و میزان اسیدیته کمی دارد. این دانه ها کمیاب ترین و گران ترین دانه هایکاکائو به شمار می آیند.

فوراستروس در اسپانیایی به معنی "خارجی" است. منطقه اصلی آنکوهستانهای آمازون است و این نوع کاکائو ۸۰% کل کاکائو تولید شده در جهان را تشکیلمیدهد. درخت آن بلند و قوی است اما متاسفانه رایحه ضعیف و تلخی دارد. شکلاتی که ازدانه های فوراستروس ساخته میشود بسیار تیره و تقریبا سیاه رنگ است و طعم تلخ و تاحدودی ناخوشایند دارد.اما همیشه استثنائاتی هم وجود دارد. پرورش دهندگان کاکائویفوراستروس در اکوادور (Equador) موفق شده اند نوع بسیار خوبی از آن را پرورش دهندکه به Le Cacao Nacional معروف است.

ترینیتاریو دانه پیوندی از دو نوع مذکور است. این گونه کاکائوپس از حادثه طبیعی که موجب از بین رفتن بیشتر درختان نوع کریولو در ترینیداد (Trinidad) شد، به وجود آمد. ۳۰ سال بعد نوع فوراستروس وارد شد و در آنجا کاشته شد. باقیمانده درختهای کریولو با درختهای جدید بارور شدند و به زودی گونه ترینیتاریو بهوجود آمد. این گونه دارای طعم کریولو و میزان بالای باردهی فوراستروس است. در حالحاضر این گونه بیشتر در اندونزی، آمریکای جنوبی و جزایر کارائیب میروید و ۱۵-۱۰% کلکاکائوی جهان را تشکیل میدهد.

منبع : سایت آفتاب

/ 1 نظر / 3 بازدید
سحر

خاطرم نیست تو از بارانی یا از نسیم هر چه هستی گذرا نیست هوایـــــــــــت، بوِِِِِِِِِِِِِِیِِِِِـــــــــــــــت... فقط آهسته بگو با دلم می مانی... سلام روز بخير خيلي قشنگ كلبه زيبات..دوست داشتي با قدمهاي گرم وصميمي ات به كلبه آبجي سحر هم سربزن .درضمن يه سري لينك جالب هم بالاي صفحه وبلاگ برات گذاشتم كه اميدوارم خوشت بياد.البته من خودم مستند مرد يخي رو ترجيح مي دهم آموزش فال قهوه هم جالب.... اميدوارم آخرهفته قشنگي رو پيش رو داشته باشي مهربون..[بغل][گل][بغل]