دانستنیهای مورد نیاز پیش سرمایه گذاری در مورد شترمرغ

 

همانطوریکه می‌دانیم اخیراً موضوع پرورش شترمرغ در ایرانتوجه دست اندرکاران و سرمایه‌گذاران را به خود معطوف ساخته است. گروهی ازعلاقه‌مندان به این رشته و یا بهتر بگوییم سرمایه داران، پس از جمع‌آوریشتاب‌زده اطلاعات از این طرف یا آنطرف دنیا اقدام به ورود تخم و یا جوجه ویا پرنده بالغ یعنی شترمرغ نموده‌اند. ظاهراً تا این مرحله هیچ اشکالیبوجود نیامده و انشاءالله که نخواهد آمد ولی مشکلات بعد از این ممکن استبدلیل عدم دانش کافی باعث به خطر افتادن برگشت سرمایه اصلی بدست صاحبانسرمایه باشد. البته انتظار هم‌چنین است، به عبارتی اگر خطراتی در این باببوجود آید نباید انگشت حیرت بدندان گزید چرا که در این رشته خاص یعنی پرورشو تولید شترمرغ و خانواده آن، مشکلاتی در سطح جهان از نظر نوع کیفیت تغذیهو بیماری و باروری و نیز سیستم هچری مطرح است که تا این زمان متخصصین فندر حال برطرف کردن آنها می‌باشند.
بنظر نباید در این امر شتاب نمود اگردر این امر جدی هستید و می‌خواهید به هر صورتی سرمایه‌تان را در این رشتهنو پا در ایران بکار گیرید بیایید با هم به مواردی چند نظری افکنیم:


1
-تاآنجا که می‌توانید با استفاده از تمامی امکانات موجود در کشور اطلاعات کسبنمائید و از کارشناسانی که می‌توانند در این راه به شما یاری رسانندبهره‌مند شوید البته این یک امر کلی است یعنی در هر زمینه‌ای باید اطلاعاتخود را اضافه نماییم. داشتن اطلاعات زیاد ما را با ضرر کمتری مواجه خواهدساخت.
2
-برآورد نیاز و مصرف داخلی. از خود سوال کنیم که گوشت شترمرغ تاچه میزان در داخل کشور شناخته شده و تقاضای مکفی برای آن وجود دارد. البتهممکن است گفته شود که سرمایه‌گذاری در هر رشته نوپا و تازه‌ای برای اینکهدر بازار مصرف جا بیفتد نیاز به زمان دارد. آیا شما جزء آندسته از سرمایهگذارانی هستید که این طول زمان نامشخص را می‌پذیرید؟ تا چه مدت و به چهقیمتی؟ اگر بازار داخلی را مد نظر ندارید پس می‌خواهید وارد بازارهای جهانیشوید. آیا می‌توانید با رقبای قوی در سراسر جهان که ده‌ها سال است در اینامر تقریباً خبره شده و بازار جهانی را در دست خود دارند رقابت نمائید؟

3
-آیابا نوع رفتار (بخصوص در زمان جفت‌گیری)، همینطور به بیماری آنها آشناییدارید؟ آیا اطلاع دارید که از کدام نژاد برای پرورش و تولید نسل استفادهنمائید که با آب و هوای ایران تطبیق داشته و بیشترین محصول را به شما ارائهدهد؟ آیا می‌دانید کدام منطقه ایران برای پرورش شترمرغ مناسبتر است؟

4
-درحال حاضر اگر بخواهید گروهی از شترمرغهای آماده به کشتار را ذبح نمایید،آیا کشتارگاه ویژه‌ای برای این نوع پرندگان وجود دارد؟ یا اینکه ازکشتارگاه‌های موجود استفاده خواهید نمود؟

5
-آیا می‌دانید چگونه می‌توان

/ 2 نظر / 17 بازدید
رضا

کسب درآمد مخصوص وبلاگ داران بسيار آسان و سرگرم کننده درج هرنوع آگهي تجاري وتبليغاتي به صورت صددرصد رايگان و مفت اطلاع از اگهي هاي مربوط به محصولات شتر مرغ از قبيل روغن,چرم و.... www.agahysara.com

ابراهيم اسحاقيان

سلام وب مفيدي داريد خوشحال ميشم به وب منم سر بزنيد. مشاوره وخريد وفروش شترمرغ وفروش روغن شترمرغ باقيمت مناسب http://ostrich2.blogfa.com